Важливі замітки

Технології післядрукарської обробки

Запит від брендів на створення упаковки з рельєфом за останні два роки виріс на 60%.
Дещо менша кількість побажань щодо scratch-упаковок і проектів з тисненням — воно зросло на 45%.
Конгрев тепер просять використовувати на 30% частіше, а фольгування на 24%.

При цьому цікаво, що, судячи з досліджень, чоловіків від 18 до 30 років найбільше приваблюють упаковки з бархатистою текстурою і рельєфними елементами, тоді як жінки тієї ж вікової категорії надають перевагу блискучим деталям і лаковим поверхням. У будь-якому випадку, папір вже не може бути просто папером, він повинен чіпляти око і провокувати на дотик.


Втім, не треба читати різноманітні статті, щоб розуміти, чому постдрукарські технології, хоч і обходяться досить недешево виробнику, згодом добре окупаються. Як правило, тиснення золотом або сріблом, вирубування, лаковані елементи та інше використовують для того, щоб підвищити цінність продукту для покупця. 

Розберемося в найпопулярніших і дієвих видах постдрукарських технологій, що дозволяють зробити речі яскравішими і красивішими.Тиснення


Найпоширеніший вид із варіаціями, що створюють різні ефекти. Саме завдяки йому упаковки переливаються всіма кольорами веселки та виблискують у променях сонця. Відповідає цей ефект її величність фольга.

Тиснення фольгою проводиться за допомогою нагрітого кліше - між ним і об'єктом нанесення простягається фольга, яка вдруковується в папір (або інший матеріал) пресуванням.

Один з найпопулярніших підвидів - це конгрев (він же ембосінг), що дозволяє створювати рельєф на потрібній текстурі. Конгрев може бути з фольгою або без фольги, сліпим чи зворотним. Перші два спресовують матеріал між кліше для конгрева і його частиною у відповідь — і зображення стає опуклим і блискучим. При сліпому жодні додаткові матеріали не використовуються, біле на білому — це саме той випадок. Тиснення виконується знову-таки за допомогою кліше, в результаті виходить відбиток з гладкою поверхнею, який можна зазирнути за допомогою спеціальних плівок.
Зворотний конгрев використовується досить рідко. Рельєф тут виходить за рахунок не опуклих елементів, а втиснутих, немов утоплених у матеріал. Він, наприклад, дозволяє залишати на папері досить реалістичні відбитки лап, рук або опалого листя.

Створити сенсорний ефект дозволяє і текстурування – у цьому випадку зображення наноситься за допомогою кліше на металізований папір, що імітує тиснення фольгою. Це той самий спосіб, який дозволяє досягати ефекту шкіри крокодила або інших рептилій - і жодна тварина не страждає.
Термопідйом


Термопідйом дозволяє досягати того ж результату, що і конгревне тиснення, але здатний виділити і підняти дрібніші деталі, ніж конгрев. Тут потрібно бути обережним: великі елементи, які виробник захоче виділити за допомогою термопідйому можуть вийти нерівномірними. Так як він дає глянсове зображення, найефективніше використовувати його на матовому папері, працюючи на всьому улюбленому принципі контрасту.

Рельєф в даному випадку виходить не за допомогою пресу та кліше, а завдяки нанесенню смоляного порошку при високій температурі. Розширюючись, він піднімається і застигає у вигляді необхідного зображення.
Часткове лакування

За допомогою цієї технології теж можна грати світлом і тінню, лаком та матовістю, виділяючи необхідні елементи, наносячи на них лак. При цьому ні про який обсяг мова не йде, хіба що про візуальне, адже всі ми знаємо, що лаковані текстури повнять.
Вирубка


Фігурні пелюстки, віконці та дверцята, подвійне дно — все це виходить завдяки вирубці, яка робиться за допомогою спеціальних штампів на штанцевих чи тигельних пресах. Це один із найпростіших і, не побоїмося цього слова, стародавніх видів обробки, що перекочував із суміжних сфер виробництва. Нам він найбільше нагадує фігурні печива, які в дитинстві ми робили разом з мамою, орудуючи формами у формі сердечок, квіточок чи зірочок.